Inspiracje

Co zamiast płytek w łazience?

Z tym pytaniem spotykają się coraz częściej wykonawcy i architekci. Obecnie panuje trend odchodzenia od płytowania całych ścian. W Polsce po okresie transformacji wraz ze wzrostem dobrobytu oraz dostępności towaru zaczęto płytkowa po sam sufit. Tymczasem na zachodzie a w szczególności Wielkiej Brytanii kafelkuje się tylko tzw. strefy mokre.

Obecnie zaczynamy zauważać ciężkość formy takich łazienek. Coraz więcej osób decyduje się na ograniczenie powierzchni w płytkach i stosują np. farby lateksowe lub ceramiczne.

Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie tynku dekoracyjnego w łazience. Można pokusić się między innymi o : tynk betonowy, trawertyn, piaskowiec, stal kortenowska i inne efekty rdzy. Owe efekty można zastosować praktycznie w całej łazience dzięki zabezpieczeniu dekoracji lakierem hydrofobowym.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na wykonanie łazienek oraz tynków dekoracyjnych.

Jak wykończyć ścianę w salonie?

Ściana w salonie to jeden z ważniejszych elementów wykończenia wnętrz w tym pomieszczeniu. Dawniej była to ściana pomalowana na ten samo kolor co całe pomieszczenie, z czasem była malowana w innym kolorze, lub używano tapety/fototapety. Następnie bardzo popularne stały się wszelkiego rodzaju gipsowe imitacje kamieni.
Obecne trendy zmierzają do efektów bardziej naturalnych i realistycznych. Obecnie są popularne lica cegły gołe lub malowane na biało. Jednak mamy możliwość wykonania tynków dekoracyjnych i farb strukturalnych. Do najczęściej wybieranych należą tynk betonowy, trawertyn oraz efekt meteoryt. Jednak nie należy się ograniczać gdy jest dostępna duża baza efektów.

Jak wykończyć ścianę na klatce schodowej?

Doskonałym pomysłem wykończenia klatki schodowej jest tynk betonowy z boniami (boniowaniem).

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z efektami dekoracyjnymi tj. beton dekoracyjny, trawertyn, piaskowiec, farby strukturalne.